plan cul gratuit - plan cul lille - voyance gratuite tarot

Miałam przyjemność pomagać iGuru konfigurować ich codzienny newsletter. O tym jak wygląda oraz jakie są jego efekty – w poniższym szybkim case study.

iGuru newsletter

Mailchimp to proste i darmowe narzędzie do wysyłki newsletterów. Moim zadaniem była pomoc w skonfigurowaniu segmentów listy oraz projektowaniu samego szablonu.

Formularz na stronie

Zadanie o tyle niestandardowe, że należało podzielić listy na grupy z jednej strony ze względu na zainteresowania (kategorie aplikacji np. biznes, edukacja, narzędzia, muzyka itp.), z drugiej przygotować grupy do testów A/B. Stosowne kanały RSS (wraz z konfiguracją) musiały zostać podpięte pod szablony.

Dostosowane formularze z wyszczególnionym przyciskiem akcji

Newsletter

Newsletter wysyłany jest codziennie do prawie 1000 osób! Wysoka częstotliwość wysyłki wynika z tego, że na portalu codziennie pojawiają się nowe aplikacje, a część z nich jest darmowa lub w promocyjnej cenie tylko danego dnia. Mimo to, statystyki otwarć i kliknięć są bardzo obiecujące:

Obejmuje okres końca maja 2014

Przerywaną linią widzicie średni wskaźnik otwarć dla tego typu newsletterów – około 20%. Open rate na poziomie 40-50% to bardzo dobry wynik, a kliknięcia między 10 a 20% to setki osób wracających codziennie na stronę. Dzięki testowaniu A/B mamy możliwość niwelowania niepotrzebnych elementów, zwiększając tym samym wskaźniki otworzeń i kliknięć.

Współczynnik otworzeń

Co to jest open rate (współczynnik otworzeń)? To suma wszystkich otworzeń maili podzielona przez wszystkie wysłane maile po odjęciu tych, które nie działają. Jeśli mam bazę 110 maili, 10 z nich nie działa, a 20 osób przeczytało mojego maila, to mój współczynnik open rate wynosi… 20%.

Jak się go mierzy? Kiedy ktoś otwiera maila pobrany na jego dysk zostaje specjalny obrazek z kodem, który to mierzy. Jeśli więc macie podgląd maili – może się okazać, że system zlicza otwarcie, które nie nastąpiło.

Wyższy współczynnik otworzeń mają listy: małe, osób będących fanami/hobbystami, węższe tematycznie.