.Zadanie

Zwiększenie sprzedaży poprzez ponowne zaangażowanie użytkowników, którzy odwiedzili stronę

Rozwiązanie

Remarketing na Facebooku

Efekt

Trafna reklama to "połowa sukcesu"

Przeanalizowaliśmy dane historyczne dotychczasowych kampanii oraz zachowań użytkowników w sklepie. Na ich podstawie wyłoniliśmy produkty, generujące najwyższą sprzedaż przy najniższym CPS (ang. cost per sale, czyli koszt jaki musimy ponieść na reklamę by sprzedać jedną sztukę produktu). Utworzyliśmy 6 reklam karuzelowych ( po 3 produkty każda), a po 7 dniach testów i optymalizacji zostawiliśmy 3, dla których wskaźnik ROAS był najwyższy (25,42 - 34,23). Ten wskaźnik określa, jaki zysk przypada na każdą złotówkę przeznaczoną na reklamę. Im jest wyższy, tym większe zyski przynosi nasza reklama.

Remarketing – skuteczny sposób na zwiększenie sprzedaży

Marka Vicher korzystała z reklam kierujących nowy ruch do sklepu internetowego. By zwiększyć sprzedaż sklepu, wdrożyliśmy kampanię remarketingową. 

Jej skuteczność potwierdzają wyniki: każde 500 zł wydane na remarketing przyniosło zwrot wielkości 12500 zł, co dało średni ROAS na poziomie 25.2. Konwersje z remarketingu wyniosły 30% sprzedaży kampanii na Facebooku w styczniu 2018.

“Must have” każdej kampanii sprzedażowej

W każdym sklepie internetowym, nie każda wizyta kończy się zakupem, a porzucone koszyki to zmora każdego e-commerce managera. Dobre reklamy remarketingowe pozwalają odzyskać pieniądze, które zginęłyby w lejku zakupowym. Kampania remarketingowa dla sklepu Vicher pokazuje, że remarketing to niezawodny sposób na zwiększenie sprzedaży przy zachowaniu odpowiedniego stosunku zysków i nakładów na reklamę.

9,93% Unikatowy CTR 

 25,2 ROAS

33,47zł CPS