Jak mieć firmę i nie oszaleć?

No Comments

Kilka lat prowadzenia firmy przekonało mnie, że tak ważne jak wykonywanie swojej pracy najlepiej jak się umie jest również pamiętanie, że życie na pracy się nie kończy.

Czas na pracę i czas na zabawę

Wiele godzin poświęconych na pracę oznacza wielu klientów i duży zarobek. Ale jak przy każdej tego typu zależności – za dużo nie znaczy lepiej. Jest taki punkt, w którym zbyt dużo pracy oznacza zmniejszenie efektywności. Zachowanie work life balance jest niesamowicie ważne. Nie rezygnuj z urlopów, rób sobie wolne w weekend, a wieczory staraj się mieć dla siebie.

I uwierz – nikt nie będzie Cię bardziej szanował, jeśli będziesz pracoholikiem.

 

Nie bądź samodzielnym żołnierzem

Żadna firma nie działa prawidłowo, jeśli wszystko będzie robić jedna osoba. Naucz się delegować zadania, ufać ludziom i dzielić sukcesami. Bez pomocy nie będziesz w stanie skalować swojej firmy. I szybko oszalejesz od nadmiaru obowiązków.

 

Organizacja pracy nie zaszkodzi

Na początku będzie tylko kilka maili, parę faktur – nic, z czym sobie nie poradzisz. Ale, czego życzę Ci z całego serca, prędzej czy później pojawi się kolejna porcja maili, faktur, dokumentów, umów, wiadomości, zadań – krótko mówiąc, bez dobrej organizacji pracy się nie odejdzie. Od Ciebie zależy czy chcesz robić sobie to do’s czy mieć folder na biurku. Ważne, żeby Tobie było wygodnie, bo w bałaganie na pewno oszalejesz.

 

Prowadzenie firmy wcale nie jest straszne. Wymaga po prostu odpowiedniego podejścia. Na szczęście – można mieć firmę i nie oszaleć 😉

W branży online i social media od 2006 roku. Z wykształcenia socjolożka, pra­cuje w swojej agencji Wobuzz. Pro­wa­dzi fan­page „Kry­zysy wybu­chają w social media w week­endy” oraz bloga cza​plicka​.eu. Specjalizuje się w kryzysach, hejcie i dbaniu o reputację, a także social sellingu. Jej debiu­tancka książka „Zarzą­dza­nie kry­zy­sem w social media” nakła­dem wydaw­nic­twa Helion doczekała się dodruku po kilku miesiącach od pierwszego wydania i tytułu bestsellera. Jedna z autorek II tomu „Biblii E-biznesu” (nagrodzonej książkowym Oskarem), autorka ebooków (o obsłudze klienta czy „215 pomysłów na posty…”). Często występuje jako prelegentka na wielu wydarzeniach i konferencjach branżowych (gdzie bywa również nagradzana jako najlepsza mówczyni). Mentorka startupów. W portfolio ma takie marki jak PZU, Empik, Avon, Medicover, dr. Oetker, Łazienki Królewskie, BGŻ BNP Paribas, Provident, Capgemini czy KRPM.

O co chodzi?

Cześć, jestem Monika, od kilku lat mam swoją firmę. Chętnie podzielę się swoimi przemyśleniemi i pomogę Ci z Twoją.

#rozwinbiznes

Potrzebujesz pomocy z promocją swojego biznesu? Daj mi znać! Chętnie pomogę!

A na blogu...

Zobacz wszystkie
No Comments
 

Zostaw komentarz