Jak pozyskiwać klientów?

No Comments

Nie ma jednego najlepszego sposobu pozyskiwania klientów – to oczywiste. Dużo zależy też od tego czym się zajmujesz i komu sprzedajesz swoje usługi.

Po pierwsze – zastanów się kim jest Twój klient

Bez odpowiedniej segmentacji (czyli określenia pewnych cech, które grupują Twoich klientów) trudno zając się ich pozyskiwaniem. Kim są Twoi klienci? Czym się cechują? Gdzie ich znajdziesz? Bez tego pozyskiwanie nie będzie na pewno skuteczne.

Po drugie – przemyśl swoją przewagę

Dlaczego to właśnie Twoją firmę miałby ktokolwiek wybrać? Czym się różni od innych? Zapewniam Cię, określenia typu najlepsza, wyjątkowa czy tania, to nie słowa kluczowe, z których warto korzystać.

Ja zwykle powtarzam, że agencji social media w Polsce jest wiele, ale Kryzysowa Narzeczona jest jedna.

Po trzecie – przetestuj różne kanały

Facebook jest popularny, ale to nie znaczy, że żadne inne nie zadziałają. Przetestuj różne rozwiązania – blog, SEO, konferencje, wystawy, PR, reklamy. Jedne będą droższe, inne tańsze, ale jeśli nie przetestujesz, nie przekonasz się co daje najlepsze efekty. Możesz się zdziwić.

Po czwarte – po co komuś Twoja firma?

To wydaje się oczywiste, ale przemyślenie tego jest ważne. W moim przypadku, skoro oferuje usługi dotyczące mediów społecznościowych, to oczywistym jest po co służą. Prawda? Niekoniecznie.

Ludzie nie potrzebują lepszych mediów społecznościowych, potrzebują tego, co te lepsze media pozwalają zrealiować – zwiększenie sprzedaży, lepszy wizerunek itp. Mówiąc językiem korzyści – oferuję np. więcej klientów. Możesz sprawiać, żeby Twoje klientki czuły się piękne, możesz pomagać odzyskać zdrowie – jest wiele aspektów, które pomogą przekonać Twoich klientów do Ciebie.

Po piąte – najlepszą reklamą jest rekomendacja

Wielu przedsiębiorców popełnia błąd nie pracując nad rekomendacjami. Nie chodzi mi tylko umieszczanie referencji na stronie, ale również pracowanie nad nimi. Ludzie chętniej Cię polecą, jeśli będziesz aktywnie nawiązywać z nimi relacje. Networking jest bardzo ważny. Dzięki spotkaniom na konferencjach i bywaniu na różnych spotkaniach mam okazję poznawać przedstawicieli wielu branż. To szybko procentuje. Zadowolony klient chętniej poleci mnie dalej, a znajomi będą polecać, jeśli ktoś szuka kogoś, od social mediów.

 

Nachalna promocja siebie zwykle nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej jest, kiedy promują Ciebie inni. Do tego potrzebna jest widoczność i koneksje. I, zadowoleni klienci, oczywiście.

W branży online i social media od 2006 roku. Z wykształcenia socjolożka, pra­cuje w swojej agencji Wobuzz. Pro­wa­dzi fan­page „Kry­zysy wybu­chają w social media w week­endy” oraz bloga cza​plicka​.eu. Specjalizuje się w kryzysach, hejcie i dbaniu o reputację, a także social sellingu. Jej debiu­tancka książka „Zarzą­dza­nie kry­zy­sem w social media” nakła­dem wydaw­nic­twa Helion doczekała się dodruku po kilku miesiącach od pierwszego wydania i tytułu bestsellera. Jedna z autorek II tomu „Biblii E-biznesu” (nagrodzonej książkowym Oskarem), autorka ebooków (o obsłudze klienta czy „215 pomysłów na posty…”). Często występuje jako prelegentka na wielu wydarzeniach i konferencjach branżowych (gdzie bywa również nagradzana jako najlepsza mówczyni). Mentorka startupów. W portfolio ma takie marki jak PZU, Empik, Avon, Medicover, dr. Oetker, Łazienki Królewskie, BGŻ BNP Paribas, Provident, Capgemini czy KRPM.

O co chodzi?

Cześć, jestem Monika, od kilku lat mam swoją firmę. Chętnie podzielę się swoimi przemyśleniemi i pomogę Ci z Twoją.

#rozwinbiznes

Potrzebujesz pomocy z promocją swojego biznesu? Daj mi znać! Chętnie pomogę!

A na blogu...

Zobacz wszystkie
No Comments
 

Zostaw komentarz