Web Design Services

Messenger Bots (Boty na Facebooku)

Bot może być dobrą obsługą klienta, świetnym narzędziem sprzedażowym albo wyjątkowym pomysłem na zaangażowanie odbiorców. Co wybierzesz?

Co to są boty?

Chatbot to oprogramowanie, które w określony sposób (zależny od potrzeb klienta) automatyzuje komunikację z użytkownikiem przez komunikator tekstowy.

Chat może być całościowo zautomatyzowany (chatbot odpowiada na wszystkie zapytania) bądź połączony z obsługą klienta – część zapytań zostaje przekierowana do właściwych osób.

Chatbot może ”wychodzić z inicjatywą” i wysyłać wiadomości do użytkowników, którzy przynajmniej raz weszli z nim w interakcję.

Chatboty mają bardzo szerokie możliwości, warto pamiętać, że oprócz zwykłych odpowiedzi tekstowych mogą m.in.:
- Korzystać z danych z aplikacji mobilnych – realizować podobne funkcjonalności jak aplikacja mobilna (logowanie, płatności, zamawianie)
- Wysyłać video / zdjęcia
- Analizować obraz / dźwięk
- Analizować zachowania klienta i dopasowywać pod niego wyświetlany content
- Korzystać z danych Google Maps i praktycznie wszystkiego, do czego jest otwarty dostęp

Effective Web Development Solutions

Partnerem Wobuzza w tworzeniu botów jest firma Wandlee. 

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe (jeśli jest taka potrzeba) pobierane są w formularzu, który z punktu widzenia użytkownika wygląda ciągle jak Messenger natomiast technicznie omija serwery Facebooka – jest bezpośrednio zlokalizowany na serwerach klienta.

Uruchomienie

Testy chatbota odbywają się na koncie testowym. Po zaakceptowaniu chatbota, zostaje wygenerowany unikalny link do autoryzacji oprogramowania na profilu docelowym – autoryzacji chatbota może dokonać wyłącznie admin docelowego profilu.
- Aby podłączyć chatbota do fanpage'a nie potrzebujemy dostępu do fanpage'a
- Wdrożenie chatbota nie wymaga instalacji czegokolwiek ani ingerencji działu IT klienta

Effective Web Development Solutions

Chatbot ma identyczną nazwę zdjęcie profilowe i zdjęcie w tle jak fanpage, do którego jest przypięty. Nie ma potrzeby tworzenia oddzielnej komunikacji wizualnej dla chatbota.

Realizacje

Wszystkie

Dowiedz się więcej

Napisz nam coś więcej o swojej marce

Zbudujmy razem bota!

Rekomendacje

Wszystkie