Web Design Services

Marketing rekomendacji

Bo najlepszą reklamę robią Ci zadowoleni klienci...

Możesz wydawać budżet na reklamę i działania sprzedażowe, ale najskuteczniejszą formą pozyskiwania nowych klientów, a także zamykania sprzedaży jest marketing rekomendacji. Metody zachęcenia obecnych klientów do dzielenia się swoimi wrażeniami. Sposoby na chwalenie się recenzjami. Zarządzanie reputacją w sieci. To tylko niektóre z elementów, które można wykorzystać.

Pierwszym krokiem jest analiza reputacji w sieci. Marki, które mają negatywne opinie, nierozwiązane problemy albo nie zabezpieczają się przed negatywnymi zjawiskami w sieci (m.in. hejtem) mogą sobie tylko zaszkodzić zbierając opinie klientów. Warto więc zadbać o swój wizerunek w internecie.

Drugim krokiem jest pozbieranie opinii klientów, a także przygotowanie skutecznych rozwiązań, które pozwolą pozyskiwać nowe rekomendacje i zaoferują wartość dodaną dla konsumentów dzielących się swoimi przemyślanami.

Trzecim krokiem jest skuteczne wykorzystanie pozyskanych opinii - zarządzanie nimi (odpowiadanie, dziękowanie, rozwiązywanie problemów) oraz prezentowanie ich w celu pozyskania nowych klientów, zamykania sprzedaży czy poprawy wizerunku marki.

Realizacje

Wszystkie

Kluczem skutecznego marketingu rekomendacji jest pozyskiwanie wiarygodnych recenzji od zadowolonych klientów. Tym różni się marketing rekomendacji od powszechnie stosowanego marketingu szeptanego w nielegalnym i nieskutecznym wydaniu, gdzie firmy wynajmują agencje do generowania sztucznych komentarzy na swój temat.

Aby marketing rekomendacji był skuteczny, trzeba pozostawać otwarty na negatywne opinie, reagować na niezadowolenie klientów, słuchać tego, co mają do powiedzenia, szanować ich i być transparentnym i szczerym. Jeśli coś obiecujesz - spełnij. Tylko wtedy ludzie będą chętni, aby polecać Cię dalej. Możesz również zachęcać ich do tego przy pomocy gratyfikacji.

Opowiedz nam o swoim projekcie

Pomożemy Ci zadbać o wizerunek i pozyskać rekomendacje

Zadbamy o Twój wizerunek w sieci i wskażemy sposoby pozyskiwania rekomendacji od Twoich klientów. Pomożemy również skutecznie je wykorzystać do osiągania celów biznesowych.